KB-3 Jadran

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

KB-3 Jadran

Postaj by Damir on uto ruj 19, 2017 4:24 pm

Damir

Korisnički profil

[Vrh] Go down

KB-3 Jadran - nezavršeni master u omjeru 1/72

Postaj by tlikso on uto ruj 19, 2017 7:34 pm

Imam problema sa postavljanjem fotografija iz Photobuckleta na forum pa sam zamolio Damira da okači ove fotografije nezavršenog mastera hidro jedrilice KB-3 Jadran u 1/72 omjeru. Radio sam master prema nacrte iz nekog slovenskog časopisa. Fotografija nisam baš previše našao od Jadrana pa ako tko ima kakvih fotki koje je pronašao bilo gdje na netu ili knjigama bio bih zahvalan da ih kači na ovu temu.

Još jedna stvar me zanima oko ove jedrilice. Navodno je primjerak koji je jedno vrijeme letio u aero klubu u Daruvaru bio obojan tamno plavom bojom. Na svim fotkama koje sam pronašao je svijetle boje, nikako ne bih rekao da može biti tamno plav. Opet, jedan stari jedriličar se sjeća da je bio tamno plav.

Tihomir

tlikso

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: KB-3 Jadran

Postaj by Damir on sri ruj 20, 2017 1:23 pm

Uvijek nađeš najopskurnije moguće subjekte. Laughing
Do sad nisam ni znao da postoje amfibijske jedrilice, a kamo li da su neke bile naše.

Damir

Korisnički profil

[Vrh] Go down

bojanje KB-3

Postaj by tlikso on uto ruj 26, 2017 10:49 am

Mislite li da je obojana ova jedrilica bijelo ili svijetlo sivo ?

A donji, plovni dio?   Pruge po krilima ?

tlikso

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Damir on uto ruj 26, 2017 2:51 pm

Obojana najvjerojatnije nije bijelo, budući da je tamnija od bijele boje na zastavi. To je neka jako svijetla boja. Je li siva ili je nekakav svijetli oker, ili neka svjetlozelena ili svjetlopava...Zko zna. No najjednstavnije mi je zamisliti kao jako svjetlo sivu.

Analogijom sa bojama zastave, ja bih rekao da su donje površine i pruge na krilima plave.

Damir

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by tlikso on uto ruj 26, 2017 7:16 pm

Našao sam negdje na Netu fotku makete samogradnje u velikom mjerilu gdje je obojan bijelom bojom. I meni se činilo da na starim crno-bijelim fotkama to nije bijela boja.

tlikso

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics