Martin-Baker M.B.5, AZmodel, 1/72

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Martin-Baker M.B.5, AZmodel, 1/72

Postaj by Poky on čet stu 16, 2017 8:56 am

Evo me natrag s egzotikom...Maketa koja je gotova već neko vrijeme ,ali mi je komp bio van upotrebe ,pa je malo pričekala svoje predstavljanje...
Dakle radi se o prototipu Martin-Bakerovog M.B.5 u svojoj kasnijoj verziji sa izmjenjenim repom, avion za koji su britanski probni piloti tvrdili da je "najbolji klipni lovac na svijetu", a mehaničari hvalili jednostavnost održavanja i konstrukcije, ali je eto imao nesreču pojaviti se na kraju 2sv.rata kada se već pobjednik znao ,a i nazirala se era mlaznih lovaca, drugi kiks mu je bio što na predstavljanju pred Churchillom motor (R-R Griffon) jednostavno nije želio startati i to je izgleda zapečatilo njegovu sudbinu, svoje postojanje je završio kao meta na topničkoj streljani. Crying or Very sad ,a konstruktori su se preusmjerili na izradu katalpultirajučih sjedala...
Toliko o povjesti, što se tiče makete klasični short run ,ima tu posla s pripasivanjem , a i ja sam malo zeznuo sa stajnim trapom (odnosno kutem pod kojim sam ga trebao zaljepiti), bojano je bojama koje mi je zamješao kolega Mpuky i moram priznati osim što su nijanse poprilično točne ,sa njima je bio i užitak raditi ,i milina špricati.

Poky

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Martin-Baker M.B.5, AZmodel, 1/72

Postaj by Damir on čet stu 16, 2017 7:46 pm

Avion mi je čudno nezgrapan. Donekle podsjeća (asocira) na našeg S-49C, ali je ružniji.
Kakve su osobine u usporedbi sa Spitfireom koji ima isti motor?

Damir

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Poky on čet stu 16, 2017 8:56 pm

Meni on izgleda kao nabildano tijelo od Mustanga na krilima istog raspona (nedavno su i izradili repliku na bazi Mustanga)...
Performanse... u usporedbi s Spitfireom XIV bio je brži i imao veći domet ,Spit ima veći plafon i bolju brzinu penjanja ali sa turbopunjačem (za MB-5 ne znam jel imao turbopunjač, a i pitanje da li su brojke koje se nalaze po internetu mjerene u borbenoj konfiguraciji il bez naoružanja...) E sad okreti ,valjci polumjeri isl teško je naći usporedbu...
Poky

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics